Dirigent Klaas van der Woude wint cultuurprijs!

Klaas van der Woude kreeg dinsdagavond uit handen van wethouder Pytsje de Graaf van gemeente Dongeradiel de jaarlijkse cultuurprijs. Hij liet het theaterduo Klún & Knoffelhakke en schrijver Anders Minne Rozendaal achter zich.

In een reactie stelt Klaas van der Woude dat hij deze cultuurprijs niet ziet als een persoonlijke prijs, maar als een prijs voor de amateurmuziekwereld. ,,Deze culturele uiting heeft de laatste jaren veel te verduren gehad, vooral op financieel gebied. Kijk maar om je heen: muziekscholen verdwijnen, orkesten – ook in onze gemeente – stoppen ermee. Dit alles ziet er niet rooskleurig uit. Toch zijn er nog heel veel mensen bezig in de amateurmuziek zowel actief als passief en die hebben een stimulans nodig. Misschien wel door middel van deze prijs”, aldus van der Woude.